Zlewy granitowe – sprawdź wady i korzyści!
Zlew granitowy to najwyższa półka w kategorii zlewozmywaków, ale także najdroższa. Jakie możliwości mają osoby z mniejszym budżetem – sprawdź, jakie możliwość przygotowaliśmy.
Zlewy podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem surowców, z których są zrobione. W tej branży poszerza się zakres materiałowy, technicy a także inżynierowie z roku na rok prześcigają się w pomysłach, jakie jeszcze nowe surowce użyć do produkcji elementów kuchennych. Zlewozmywaki kuchenne granitowe zasadniczo cechuje większa cena od stalowych, ale nie wolno zapominać tym, że granit jest materiałem niezwykle trwałym. Zachętą dla wielu Pań może stanowić też fakt, iż nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków a także śladów wody po myciu naczyń. W drugiej kolejności dzielimy zlewy pod kątem ilości posiadanych komór. Innowacyjne zlewozmywaki granitowe dwukomorowe i jednokomorowe znajdują szerokie grono odbiorców. Duży zlewozmywak granitowy dwukomorowy najczęściej nabywają kilkuosobowe rodziny, w których tradycją jest wspólne biesiadowanie, po jakim pozostają całe sterty naczyń do posprzątania oraz uporządkowania. Te zlewy są niesamowicie głębokie oraz praktyczne w użyciu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy pojedyncza opcja zlewozmywaka. Konieczność dopasowania zlewozmywaka do specyficznych rozwiązań architektonicznych w kuchni w dzisiejszych czasach nie stanowi już kłopotu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, iż Kontrahent ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych oraz przemysłowych. Dzięki temu zlew można zamontować np. w rogu kuchni. To znakomicie rozwiązanie dla kuchni o niedużych wymiarach. Zamontowany tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób bardzo dyskretny. Najważniejsze, że nie będzie przeszkadzał w dotarciu do innych mebli a także elementów wyposażenia kuchni, lodówki, gazówki, zmywarki, itp. Na estetyczny zlewozmywak kamienny nie warto żałować pieniędzy. Jest to przeważnie sprawdzony zakup na długie lata.
Nie jest tak łatwo wybrać odpowiedni zlewozmywak kuchenny. Sklepy prezentują coraz wymyślniejsze formy mogące być się nie tylko praktycznym aspektem ułatwiającym nam codzienne działanie, ale również prawdziwą ozdobą.
Estetyczny projekt oraz innowacyjny design jest niezaprzeczalnie jedną z ich największych korzyści zlewozmywaków granitowych. Tańszą alternatywą dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to surowiec mineralny, z jakiego są zrobione i stosunek procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z jaką jest łączony, żeby zachować szczelność a także zwartość struktury. Zlewozmywaki granitowe wykonane są z granitu i mają większą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest niewątpliwie więcej żywicy poliestrowej niż w zlewach granitowych. Traktuje to swoje wady i korzyści. Korzyścią zlewozmywaków granitowych jest ich efektowniejszy wygląd i większa trwałość na zadrapania, jednak kompozytowych – wysoka elastyczność, która sprawia, iż są wyjątkowo odporne na pęknięcia mechaniczne. W nowoczesnej kuchni codziennie rozwija się życie rodzinne. Niezwykle ważny wydaje się więc wybór tych produktów, które narażone są na codzienną eksploatację i te które przez długie lata powinny nie jedynie wykonywać swą funkcję, ale również pozostawać estetyczne. Zlewozmywak stalowy jest natomiast bardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni i nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak projekty granitowe. Jeśli wybierzemy już zlew, konieczny okaże się również zakup baterii kuchennej. Wybrać możemy rozwiązania standardowe, montowane w z boku albo korzystające z fotokomórki. Na rynku jest tak wiele typów zlewozmywaków, że każdy odnajdzie coś dla siebie – zarówno zwolennik oszczędnych, minimalistycznych kształtów (oraz minimalnych cen), jak i osoby poszukujące interesujących, designerskich zlewów do wymarzonej jadalni.
Dopiero u was znalazłem odpowiedź na moje pytanie, dzięki!