Umywalki łazienkowe – zobacz największe korzyści!

Różnorodność stylów i stonowanej kolorystyki z pewnością przyda się do uzyskania nowoczesnej łazienki. Dowiedz się, na jakie parametry umywalki warto zwrócić uwagę, by kupić produkt kompletny.
Z uwagi na sposób montażu w ofercie producentów ceramiki sanitarnej górują umywalki ścienne. Są najpopularniejsze oraz komfortowe w montażu, a syfon można zamaskować za pomocą postumentu, półpostumentu bądź szafki pod umywalkę. Ostatnio na popularności zyskują jednak umywalki nablatowe. Montowane bezpośrednio na blacie bądź częściowo wprowadzane w blat, podobnie jak zlewy kuchenne, umożliwiają zabudować powierzchnię poniżej a także tym samym stworzyć sporo miejsca do przechowywania np. środków czystości lub zapasu kosmetyków. Inne modne rodzaje to umywalki podblatowe, umywalki półblatowe, umywalki wpuszczane całkowicie w blat tak, że cała umywalka leży poniżej jego krawędzi. Wybór surowca, z którego została wyprodukowana umywalka także ma zasadnicze znaczenie. Dużo modeli jest również okrytych specjalnymi antybakteryjnymi warstwami, które znacznie ułatwiają zachowanie umywalki w czystości. Najtańszym surowcem pozostaje wciąż ceramika. Jest to surowiec odporny na porysowania, solidny oraz solidny. Szklana umywalka świetnie wpisze się w trend nowoczesny, nordycki albo minimalistyczny. Można także natrafić na umywalki metalowe bądź drewniane. Natomiast, jeżeli chodzi kształt, aktualnie właściwie nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się szafki łazienkowe przystosowane do umywalki, kupione od razu z armaturą, co pozwala na zachowanie jednakowego charakteru. Jeśli chodzi o ceny mebli łazienkowych to są one różne i zależą od tego, z jakich surowców zostały one wykonane oraz jakiemu stylowi aranżacyjnemu odpowiadają.

Częstokroć to właśnie umywalka jest tym punktem, jaki pierwszy rzuca się w oczy, gdy wkraczamy do łazienki. Powinna być, więc prawidłowo dostosowana do wystroju, zarówno pod względem rozmiaru, jak także stylistyki.
Umywalki kamienne są bardzo oryginalne, ale i kosztowne. Doskonale pasują zarówno do pomieszczeń modernistycznych, jak i klasycznych. Najczęściej wykonuje się je z marmuru, dolomitu, onyksu i piaskowca. Są niewrażliwe na zarysowania a także ciężko je potłuc. Jednak decydując się na kamienną umywalkę, trzeba liczyć się z jej dużym ciężarem a także z koniecznością częstego mycia. Mydlany osad jest, bowiem bardzo zauważalny na kamiennej powierzchni. W niewielkich toaletach, doskonale sprawdzają się umywalki kątowe, podwieszane albo też z wydłużonymi bokami, które tworzą po bokach ceramiczne półki. Łazienki powinny być komfortowe a także bezpieczne, szczególnie kiedy korzystają z nich osoby niepełnosprawne i stare. Istnieje szereg rozwiązań, które należałoby zastosować, żeby ułatwić takim osobom korzystanie z łazienki. Najważniejsze, by w takim pomieszczeniu znajdywał się natrysk, a nie wanna. Do aranżacji toalety należy dodać również specjalne maty antypoślizgowe oraz dywaniki na przyssawki, jakie ochronią przed upadkiem. Umywalki drewniane – pod warunkiem właściwego zabezpieczenia surowca i zastosowania odpowiednich jego gatunków – drzewo wbrew pozorom jest materiałem nadającym się na umywalkę. Głównie używa się do owego celu gatunki tropikalne. Bez względu na to, jak dużą wybierzemy umywalkę do toalety, potrzebujemy na nią przynajmniej 70 cm, by można było swobodnie się poruszać podczas mycia, golenia, czesania. Umywalki powinny być funkcjonalne i dopasowane do stylu łazienki, zatem warto wykonać analizę własnych potrzeb. Nim wybierzemy właściwą umywalkę, warto przeprowadzić na kartce projekt urządzanego wnętrza. By łazienka była funkcjonalna, należy zachować dobre przestrzenie między akcesoriami sanitarnymi. Odpowiednie rozplanowanie pomieszczenia łazienki da nam wygodę a także bezpieczne użytkowanie.

One thought on “Umywalki łazienkowe – zobacz największe korzyści!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − siedemnaście =