Sprawdzamy, najciekawsze modele kabin!

Wybór optymalnej kabiny prysznicowej nie jest prosty, dziesiątki parametrów, różne rozmiary – statystyczna osoba może mieć problem znaleźć się w tym, czytaj dalej ten wpis i dowiedz się na co zwłaszcza należy zwrócić uwagę.
Następnie w zależności od powierzchni toalety, jej projektu należy ustalić czy ma to być kabina uchylna lub otwierana. Dodatkowo kabina prysznicowa powinna nawiązywać wzrokowo do całkowitej aranżacji pomieszczenia, jego stylizacji. Zasadniczą cechą jest również solidne wykonanie – kabina prysznicowa to towar kupowany na wiele lat używania. Prostota czyszczenia uwzględniono już na etapie projektowania, czy też zastosowanie jedynie górnej bieżni. Eliminujemy w ten sposób miejsca niemożliwe do czyszczenia, wrażliwe na zabrudzenia czy zakamienienie. Mając na uwadze normalną eksploatację warto przeanalizować wykorzystanie hydrofobowej powłoki na powierzchniach szklanych umożliwiających czyszczenie oraz wiążącej odkładanie się wapnia. Także przy kabinach jak i drzwiach prysznicowych kluczowym kryterium może być też jakość drzwi, przeważnie większe w modelach uchylnych, jakie wymagają jednak szerszej przestrzeni. Jeżeli chodzi o dodatkowe funkcje kabin, często całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, oprócz podstawowej słuchawki prysznicowej, mają kran (taki, jak w wannie), deszczownię zamontowaną do sufitu, a nawet specjalistyczny panel do masażu stóp. Jeżeli jednak do zwykłej kabiny chcemy dokupić dodatkowo panel sterowania z hydromasażem, zapłacimy za niego od około 500 zł do nawet 10 000 zł. W przypadku bardziej luksusowych paneli możemy liczyć na specjalne możliwości, takie jak termostat, radio, alarm bądź podłączenie do telefonu. Możemy wybrać więc tańszy albo droższy wariant, w zależności od zaplanowanych przez nas kosztów. Należy tylko pamiętać, że wybór tradycyjnych wymiarów i kształtów jest ogromny, jednak asymetrycznych – ograniczony.

Rewolucyjne, funkcjonalne, nowoczesne oraz przystosowane do toalety. Takimi określeniami można nazwać nowoczesne kabiny prysznicowe, które można zakupić w większości sklepów.
Niezależnie od użytego surowca, samo wykończenie może być dowolne. Można dlatego zdecydować się na ścianki przezroczyste jak również matowe, z nadrukiem lub gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe czy brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje małych łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika umieszczana jest na odpowiednio przygotowanej posadzce. Dzisiaj jest to niezwykle powszechne rozwiązanie, jakie nie zaburza estetyki łazienki i pozwala optycznie ją powiększyć. Stanowi to także często wybierane rozwiązanie, jeżeli kabina ma mieścić się we wnęce – wówczas tak szczerze nie ma już konieczności obudowywania ścian kabiną. Kłopotliwe może być samo zorganizowanie właściwej posadzki, jaka musi być w pełni zabezpieczana przed podsiąkaniem. W tym wariancie zabudowane są także syfony prysznicowe, co może sprawiać kłopoty przy naprawie i sprzątaniu. Zamiast za każdym razem sprzątać skutki zabrudzeń, należałoby już na starcie zabezpieczyć się przed ich występowaniem. Pomoże w tym hydrofobowa warstwa, jaka skutecznie zapobiegnie przywieraniu wszelkich substancji do zabezpieczonej nią warstwy. Dzięki temu natrysk będzie dłużej estetyczny. Uczeni zaprojektowali taką technikę, dzięki obserwacji liści lotosu. Pomimo tego, iż występują one w zamulonej wodzie, zawsze są czyste oraz suche. Nie przylega do nich brud, oraz powstałe zabrudzenia z dużą łatwością usuwa wiatr oraz deszcz. Także w kulturze zachodu kwiat lotosu jest uznawany za symbol cnoty.

One thought on “Sprawdzamy, najciekawsze modele kabin!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × trzy =