Balony lateksowe – czy rzeczywiście lepsze niż foliowe?

Balony to ciekawy element dekoracyjny, wykorzystywany nie tylko podczas organizacji dziecięcych urodzin, ale też wielu innych wydarzeń. Wszystko za sprawą tego, że są one dostępne w różnych wariantach, pod względem kształtu, koloru, wielkości czy tworzywa, z jakiego są wykonane. Materiał, z jakiego został wykonany balon jest niezwykle ważny – wpływa on na żywotność tego elementu dekoracyjnego. Czy balony lateksowe są lepsze niż foliowe? Sprawdź poniżej.

Balony lateksowe – co warto o nich wiedzieć?

Balony lateksowe, popularnie nazywane balonami gumowymi, są najpopularniejszym rodzajem balonów. Są one dostępne w popularnym – okrągłym kształcie i najróżniejszych kolorach, różnych również pod względem odzieci. Wbrew obawom wielu, balony lateksowe, tak jak i foliowe mogą być również dostępne w innych kształtach – producenci oferują serca, kwiaty czy gwiazdy.

Duża popularność balonów lateksowych ( https://grupaluxpol.pl/balony-reklamowe/balony-lateksowe-sitodruk/ ) wynika również z faktu, że jest to materiał naturalny, który ulega biodegradacji. Oznacza to, że tego rodzaju dekoracja jest przyjazna dla środowiska. Kolejną zaletą balonów lateksowych jest ich niska cena – są tanie, a to pozwala wykonać nawet duże elementy dekoracyjne niskim kosztem. Warto zaznaczyć, że balony lateksowe można wypełnić nie tylko zwykłym powietrzem, ale też helem. Czas jego utrzymania jest ograniczony – w przypadku balonów lateksowych hel utrzymuje się w ich wnętrzu do maksymalnie ośmiu godzin, choć zdarzają się sytuacje, w których może to być dłużej. Wykorzystując jednak hel do wypełnienia balonów lateksowych można wykonać ciekawą dekorację, gdyż dzięki temu balony estetycznie unoszą się ku górze.

Chcąc zwiększyć estetyczność balonów i dodać im ciekawego designu, można umieścić w ich wnętrzu diody ledowe, które urozmaicą balon, ale też mogą być wykorzystane jako element dekoracyjny w ogrodzie i tarasie, dodatkowo delikatnie rozświetlających.

Dlaczego balony lateksowe są bardziej popularne niż foliowe?

Balony foliowe są mniej powszechne wśród ludzi z kilku względów. W porównaniu z wersją lateksową są znacznie droższe – w efekcie wykonanie dekoracji wymaga poniesienia wyższych kosztów. Główną zaletą balonów foliowych jest większy wybór w zakresie dostępnych kształtów – można je bowiem nabyć w postaci cyfr, liter i każdego innego, dowolnego kształtu. Folia, z których są wykonane materiały jest mocna, aczkolwiek dość często ulegają uszkodzeniu i pęknięciu.

Balony foliowe są głównie przeznaczone do napełnienia helem, rzadko kiedy wypełnia się je zwykłym powietrzem, co w przypadku ich dużych rozmiarów sprawia, że dekoracje są drogie w realizacji. Zdecydowanie dłużej jednak utrzymują powietrze – nawet do około 2 tygodni, choć jest to plus dla niektórych osób. Przewożenie napompowanych balonów jest trudne, a niszczenie drogich elementów dekoracji jest nieopłacalne. W takiej sytuacji większość osób stawia na tradycyjne lateksowe wersje, które pozwalają wykonać równie estetyczne wizualnie dekoracje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 8 =