Lutownica transformatorowa 125 czy to dobry wybór?

W czasach sztucznego postarzania produktów trudno wybrać ten najtrwalszy i nie inaczej jest przy wyborze lutownicy transformatorowej. Jeśli ktoś już wcześniej posiadał produkt marki TEX , Lutpol czy ZDZ swoje zainteresowanie skieruje w kierunku lutownic tych polskich marek ale w przypadku braku doświadczenia to już samemu trudno jest się na coś zdecydować.

Jaka lutownica transformatorowa najlepsza?

Najlepszym wyborem przy poszukiwaniu tego typu narzędzia jest lutownica transformatorowa polska cechuje je prawdziwa moc podawana na grot, trwałość oraz to że produkt ciągle posiada transformator z miedzianego drutu nawojowego, co w przypadku producentów z azji nie jest już
takie oczywiste.

Lutownica pistoletowa jaką wybrać?

Lutownice tego typu są wyposażone w transformator ich najważniejszą cechą jest czas nagrzewania grota w kilka sekund oraz kształt „pistoletu” dzięki czemu są wygodne podczas lutowania. Wybór musi być  pokierowany tym do czego ma służyć lutownica. Jeśli do lutowania prostych elementów i przewodów to najlepiej jest wyposażyć warsztat właśnie w taką lutownicę.

Lutownica transformatorowa jaka moc?

Powszechnie pokutuje przekonanie, że im mocniejsza tym lepsza, jeśli producent podaje prawdziwą moc na etykiecie to najlepsza lutownica transformatorowa będzie taka o mocy 100W do 125W lub taka z regulacją mocy 0-250W jest to szczególnie przydatne gdy jest używana  np. na budowie lub serwisach pracujących w różnych temperaturach.

Warto zwrócić uwagę na nowość:

Lutownica transformatorowa lt-125 TEX-125

w ofercie polskiego producenta TEX pojawiła się lutownica o mocy 125W w czarnej wzmocnionej obudowie. Jest to seria limitowana wydana na 50-lecie marki TEX polskiego producenta lutownic z Sosnowca. Jednocześnie jest ona odpowiedzą na oczekiwania jakie są stawiane przez użytkowników.

Główne cechy tego urządzenia to:

  • Moc 125W która przez wielu uznawana jest za najbardziej optymalną moc którą jest potrzebna w lutownicy.
  • Czarna odporna na uderzenia obudowa.
  • Szybki czas nagrzewania grota.
  • Mocne podświetlenie przestrzeni roboczej za pomocą jasnej diody LED
  • Trwały mikro wyłącznik
  • Wygodny uchwyt
  • Wysoka jakość wykonania w przystępnej cenie.
  • W 100% produkt Polski

TEX to lutownice, które oferują niezawodną pracę przez wiele lat. Trwałą i wytrzymałą obudowę. Nie brudzącą się obudowę. Są to jedyne  oferowane obecnie na rynku lutownice, które z upływem lat zostały unowocześnione i  jednocześnie zachowując swoją już legendarną trwałość i nie zawodność.

Szeroka oferta lutownic transfrmatorowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 5 =