Bateria łazienkowa – czy to dobry pomysł?

Uważam, że w przypadku dobory armatury warto postawić na innowacyjne rozwiązania. Czytaj dalej, i dowiedz się więcej o ważnych parametrach, o których musisz pamiętaj dopasowując baterię!
Dzięki udoskonalonej technice nakładania chromu, baterie łazienkowe zachowują nieskazitelny wygląd przez długie lata. Współczesne baterie umywalkowe są wyposażone w nadzwyczaj funkcjonalny system montażu, który pozwala na szybką instalację w toalecie. Doskonałej jakości bateria winna posiadać również specjalnie zaprojektowany ogranicznik przepływu wykorzystanie wody. Jeden uchwyt, jakim decydujemy zarówno siłę strumienia wody (w ustawieniu pionowym), jak także jej temperaturę (w położeniu poziomym), jest wygodniejszy w użyciu od dwóch pokręteł. Szczególnie higienicznym a także niezawodnym w użyciu rozwiązaniem są dzisiaj baterie bezuchwytowe, uruchamiane wyłącznikiem, dotykiem czy na fotokomórkę, ale są to wciąż rozwiązania stosunkowo drogie, używane na ogół w publicznych łazienkach np. w pensjonatach a także kawiarniach, gdzie temperatura wody do mycia rąk zostaje skonfigurowana odgórnie. Producenci oferują dodatki, które możemy kupić razem z baterią. Niektóre są tak fundamentalne, że traktujemy je jako standard, o istnieniu innych należałoby wiedzieć, aby je ewentualnie dokupić. Najtańsze modele możemy zakupić już za kilkadziesiąt złotych. Należałoby jednakże pamiętać, iż produkty te są niesamowicie proste, częstokroć gorszej jakości i mogą przeżyć zdecydowanie krócej aniżeli wyroby z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 3-7 lat. Cięższe, większe typy są lepsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę wyposażone są w dodatkowe urządzenie (perlator), jaki natlenia strumień wydobywający się z baterii, co sprawia, że zwiększa on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie leci sama woda, lecz mieszanina wody oraz milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w propozycji zdecydowanej większości producentów.

Każdy, kto remontuje ubikację, spotyka się niełatwym wyborem dotyczącym wyboru właściwej armatury. Wybór jest szeroki a jedyne, co nas blokuje to budżet – zatem o czym należy wiedzieć kupując baterie do toalety?
Kupując baterię wannową bądź prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ także główka prysznicowa. Jeżeli jest dobrze zaprojektowana, poprawia oszczędność wody bez obniżania komfortu kąpieli. Również w wybranych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Zapewniają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak również mocne – w postaci batów wodnych. Do wyboru mamy także baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalistycznych otworach albo wolnostojące. Różne moduły baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy zatem, czy równie długa rękojmia obejmuje zarówno głowice bądź przyciski. Warto też upewnić się, gdzie dany produkt został zrobiony. Zdarzają się niestety takie marki, jakie kupują kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – zamieniają głowice na trwalsze i sprzedają, jako artykuł krajowy. Niektóre z takich baterii wytrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Warto przy zakupie pamiętać, iż dobrzy producenci na swoje wyroby dają przeważnie dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różnorodne kolory – od tradycyjnego chromu lub złota, przez modne – czerń czy biel, aż po innowacyjne – czerwone, lazurowe, a nawet zielone. Przy aranżacji pomieszczenia należy przewidzieć rozmieszczenie przyłączy wody pod właśnie dobrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych warto kierować się zasadą: iż im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im większa bateria, tym wytrzymalsza i szczelniejsza. Baterie o większej wadze mają większe ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach toaletę bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka różnorodność najróżnorodniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien oraz kabin prysznicowych, iż jedynym hamulcem może tu być tylko i wyłącznie budżet, jaki zamierzamy przeznaczyć na baterie.

One thought on “Bateria łazienkowa – czy to dobry pomysł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 11 =