Oświetlenie łazienki – zobacz, co musisz wiedzieć!

Oświetlenie toalety to niesamowicie istotny aspekt aranżacji tego pomieszczenia. Często, remontując ubikację nie żałujemy pieniędzy na jej urządzenie a cały rezultat możemy popsuć nieodpowiednio dobranym oświetleniem.
Obecnie na rynku można wybierać pośród olbrzymiej ilości różnego rodzaju lamp łazienkowych, które zostały zaprojektowane i stworzone w bardzo różnorodnej stylistyce. Urokliwe kinkiety z sporą ilością korali i kryształków świetnie sprawdzą się w toaletach urządzonych w stylu glamour, natomiast eleganckie plafony sufitowe będą dobrym wyborem do łazienek w stylu skandynawskim a także nowoczesnym. Ponadto ostatnio niezwykle modny jest także trend industrialny, gdzie panuje metal, beton oraz kolory szarości. Do takich toalet należałoby pokusić się zakup lampy stylizowanej na starą oraz zniszczoną, która doskonale uzupełni całości ciekawej aranżacji. Najciekawszym rozwiązaniem w przypadku światła łazienkowego jest wykorzystanie źródeł światła LED. Jest to niezwykle dobre rozwiązanie, aniżeli użycie standardowych żarówek. Wpływa korzystnie na nasz budżet, dzięki swojej długoletniej żywotności. Co istotne, takie źródła oświetlenia są również wyjątkowo trwałe na uszkodzenia lub wilgotność. Dobór oświetlenia LED to też ukłon w stronę ekologii. Nie zapominajmy, iż toaleta jest także miejscem odpoczynku, w jakim pragniemy się odprężyć po trudach dnia. Warto więc przygotować w niej klimat sprzyjający odpoczynkowi, a w tej dziedzinie korzyści światła są nieocenione. W sklepach są dostępne taśmy LED emitujące światło w zmieniającej się barwie, które rozlokowane w osłonie wanny, w podłodze lub w ozdobnych wnękach, będą dawać delikatną poświatę uprzyjemniającą kąpiel. Co niezwykle istotne promieniowanie winno być tak zaprojektowane, żeby ograniczyć, a najlepiej wykluczyć, efekt oślepienia. Z zastosowaniem konwencjonalnych źródeł światła jest to niezwykle trudne. Trochę lepiej sytuacja przedstawia się przy źródłach oświetlenia LED, szczególnie jeśli oprawy oświetleniowe posiadają zamontowane mleczne przesłony. Idealnie pod tym kątem prezentują się lampy OLED, w jakich wskaźnik olśnienia jest niewątpliwie najniższy. Odpowiednio dostosowane oświetlenie to gwarancja ciekawej aranżacji, natomiast przy oświetleniu toalety koniecznie trzeba mieć jeszcze na uwadze bezpieczeństwo.

Inaczej dostosujemy oświetlenie do łazienek tradycyjnych, inaczej do SPA, a jeszcze inaczej do wnętrz przemysłowych. Zobacz, co musisz wiedzieć wybierając oświetlenie do swojej łazienki!
Kupując baterię wannową albo prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ także głowica prysznicowa. Jeżeli jest odpowiednio skonstruowana, zwiększa oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Dodatkowo w wybranych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Zapewniają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak i mocne – w formie biczów wodnych. Do wyboru mamy także baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalistycznych otworach lub wolnostojące. Różne elementy baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy zatem, czy równie długa gwarancja obejmuje również głowice bądź przyciski. Warto także upewnić się, gdzie poszczególny produkt został stworzony. Zdarzają się niestety takie marki, jakie nabywają kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – zastępują głowice na lepsze i wyprzedają, jako artykuł krajowy. Niektóre z takich baterii przetrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, że poważni producenci na własne produkty dają przeważnie dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różnorodne kolory – od typowego chromu albo złota, przez estetyczne – czerń czy biel, aż po innowacyjne – czerwone, lazurowe, a nawet zielone. Przy planowaniu pomieszczenia należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod odpowiednio dobrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych warto kierować się dewizą: że im więcej waży, tym lepiej. To znaczy im większa bateria, tym wytrzymalsza a także szczelniejsza. Baterie o większej wadze posiadają grubsze ściany, dzięki czemu są mniej wrażliwe na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w obecnych czasach łazienkę bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka mnogość najróżnorodniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien i kabin prysznicowych, iż jedynym ograniczeniem może tu być tylko i wyłącznie budżet, który chcemy wyłożyć na baterie.

One thought on “Oświetlenie łazienki – zobacz, co musisz wiedzieć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =