Szafki podumywalkowe – sprawdź wady oraz korzyści!

Alternatywą, po jaką sięgają zwłaszcza projektanci nowoczesnych, designerskich toalet, są czarne szafki pod umywalkę, częstokroć wykończone na wysoki połysk. Dowiedz się więcej o odpowiednim doborze szafki!
Forma szafki uwarunkowana jest od umywalki. Zasadniczo można wyznaczyć dwa typy: z umywalką nablatową bądź umywalką nakładaną na szafkę. Poza względami funkcjonalnymi równie kluczowy jest styl szafki. Winna być ona dostosowana formą a także odcieniem do reszty wyposażenia ubikacji. Warto także postawić na sprawdzone kontrasty – jeśli ściany są barwne, to można się zdecydować na jasne lub ciemne meble. Wbrew pozorom jeden kolor w ubikacji może być nieco nudzący. Do białej umywalki odpowiednia będzie szafka w tym samym odcieniu lub czarna czy w naturalnym kolorze drewna. Takie zestawienie jest także wykorzystywane przez wielu producentów. Ale jeśli ktoś uwielbia eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skusić się na mniej oczywiste zestawienia. Na rynku są dostępne warianty tradycyjne, rustykalne oraz bardziej nowoczesne. Ważną decyzją jest określenie czy nasze nowe meble łazienkowe będą stać bezpośrednio na podłodze czy może mają być powieszone na ścianie. Dla miłośników nietypowych rozwiązań: w roli szafki pod umywalkę – elegancka ciemna konsola z dekoracyjnie frezowanymi nóżkami.

Aranżując swoją ubikację, uwagę zwrócić należy nie jedynie na elementy armatury łazienkowej takie, jak kabina prysznicowa albo umywalka, lecz także na szafkę pod umywalkową, które pomieści wszelkie niezbędne środki czystości albo kosmetyki.
Szafki podumywalkowe oferują wielką ilość praktycznych szuflad oraz schowków, tak, by każda rzecz posiadała własne miejsce. Dodatkowo posiadają piękne, modne wzornictwo a także atrakcyjne odcienie – w ofercie producentów wybór jest tak duży, iż każdy znajdzie szafkę odpowiednią do swojej aranżacji łazienki. Korzyścią tego elementu umeblowania jest fakt, iż nieraz pojedyncza szafka podumywalkowa bywa tak pojemna, że nie potrzebujemy kupować pełnego zestawu mebli. To rozwiązanie znakomite, zwłaszcza do łazienek o niewielkich przestrzeniach czy np. toalety dla gości. Przy wyborze mebli do toalety należałoby wybierać egzemplarze kolorowe – szafki w barwie pomarańczy cz błękitu, co dzień będą nastrajać pozytywnie. Przeważnie to właśnie szafka pod umywalkę z blatem jest miejscem, na jakim umieszcza się mydelniczkę albo dozownik do mydła – nie robi się tego obok, więc wybierając szafkę należałoby zwrócić uwagę na to, ile miejsca zajmą wyposażenia dodatkowe. Gdy nasza toaleta jest mała, należałoby zdecydować się na szafkę pod umywalkę. Powinna być ona także estetyczna i wyglądem pasować do wystroju naszej toalety, lecz także funkcjonalna, a ściśle rzecz mówiąc – pojemna. Dobierając tego rodzaju szafki, warto zwrócić uwagę na surowiec, z którego są zrobione – winien być on bowiem wytrzymały na wilgotność. Należałoby też zwrócić uwagę czy powierzchnia naszych mebli łazienkowych została wykończona w sposób trwały. Kluczowe będą również wymiary naszej szafki. Bez wątpienia obecnie rządzi połysk, który zachwyca swym stylem. Biel frontów kontrastuje z drewnopodobnym dekorem korpusu. W przypadku szafek na umywalki podblatowe zwykle nie montuje się w nich szuflad, bowiem znajdowałyby się bardzo nisko, jednak są od tego wyjątki. Stosunkowo często jednak szafki pod umywalki z niskimi syfonami mają szuflady w wyższej części. To korzystne rozwiązanie, ponieważ z szuflady łatwiej jest korzystać, aniżeli z niskiej, ale dość głębokiej półki. Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę warto też zadbać o to, by posiadała ona prawidłową wnękę na stopy – ciągłe uderzanie palcami stopy o blat szafki zdecydowanie nie dostarcza miłych wrażeń i po pewnym czasie może już być trochę wkurzające. Szafka do toalety ze zintegrowaną wnęką na stopy sprawi, iż wnętrze zyska na praktyczności, a wykonywanie codziennych prac higienicznych stanie się bardziej komfortowe. Najczęściej wybierany jest wariant z umywalką nasadzaną na szafkę. Producenci mebli i armatury często proponują gotowe pakiety. Dzięki temu rozwiązuje się kłopot, czy szafka pasuje do umywalki. Kupując szafkę osobno, trzeba ją idealnie dostosować do umywalki. Dużo szersze pole manewru umożliwia umywalka nablatowa. Jeśli jest niewielka, szafka może być dłuższa a także szersza. Wówczas obok umywalki można zamontować podręczne kosmetyki albo szczotki do zębów. To również sposób na lepszą, bardziej efektywną aranżację.

One thought on “Szafki podumywalkowe – sprawdź wady oraz korzyści!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 5 =