Stelaże podtynkowe – luksus i komfort w jednym!

Stelaż podtynkowy to rozwiązanie, do którego przekonuje się coraz więcej Polaków. Skąd wynika taka moda – czytaj dalej a także dowiedz się więcej o stelażach w nowoczesnej ubikacji!
W Polskich sklepach produkty te zaczęły pojawiać się już w połowie lat dziewięćdziesiątych minionego stulecia. Wówczas podchodzono do nich z wielkim sceptycyzmem, obawiając się zwłaszcza zawodności instalacji ukrytej w ścianie. Obecnie rozwiązanie to jest powszechnie uważane za w pełni wygodne, odpowiednio odporne, a ponadto – podnoszące estetykę i praktyczność łazienki. Toaleta z podwieszaną ceramiką nabiera innowacyjnego klimatu oraz wydaje się być przestronniejsze. Jednak, by móc cieszyć się taką właśnie toaletą, należy najpierw dobrać właściwy stelaż. Awarie instalacji wodnej to spore koszty, dyskomfort i przede wszystkim stres, którego wolelibyśmy uniknąć. Różnorodność rozmiarowa konstrukcji podtynkowych wywołuje zróżnicowanie ich cen. Dobrą regułą jest, że im bardziej specyficzny stelaż (krótki, wąski, itp.), tym kosztuje więcej. Należy natomiast zauważyć, że w większości przypadków większy wydatek zakupowy wynagradzany jest ostatecznym wyglądem i praktycznością ubikacji. Przed wykonaniem jakichkolwiek czynności sprawdźmy natomiast, czy stelaż został w sposób prawidłowy zamontowany. Ewentualna nieszczelność, jaka zostanie zauważona już po przygotowaniu zabudowy, może dać nam wielu problemów. Wybór konkretnej wielkości zabudowy stelaża decyduje o późniejszej lokalizacji przycisku spłukującego wodę. Przy niskiej zabudowie stelaża klawisz będzie maskowała podniesiona deska od wc. Rozwiązanie to posiada swoje wady a także zalety, co świadczy o potrzebie dopasowania go do osobistych preferencji.

Stelaż do WC i spłuczka podtynkowa, czyli inaczej mówiąc zestaw podtynkowy do WC, posiada szereg cech dodatnich. Wśród korzyści z wykorzystania tego rozwiązania można wyróżnić, oprócz zamaskowania nieestetycznej instalacji sanitarnej, proste zachowanie higieny wokół toalety.
Najpopularniejszym rodzajem stelaży podtynkowych są te przeznaczone do mis WC. Jednocześnie ich wykorzystanie w łazience jest niezwykle eleganckie a także funkcjonalne. Umieszczenie podwieszanej miski WC czy bidetu daje poczucie większej przestrzeni pomieszczenia, widoczna jest, bowiem tylko ceramika a także przycisk spłukujący, natomiast cała instalacja schowana jest w ścianie. Ponadto takie rozwiązanie ułatwia utrzymanie higieny również samej ceramiki, jak również podłogi w jej pobliżu. Dobierając stelaż upewnijmy się, iż wybraliśmy do sedesu, a nie do bidetu. Wyglądają identycznie i łatwo może dojść do omyłki sięgając na półkę z asortymentem. Artykuły do zabudowy lekkiej – dedykowane są do lokowania w ścianach gipsowo-kartonowych. Wyróżniają się przede wszystkim dużo łatwiejszym i szybszym montażem. Podstawą ich budowy jest rama samonośna, która jest stworzona ze stali. Dzięki jej konstrukcji, stelaż można założyć zarówno w ścianach działowych, masywnych, jak ich w ściankach instalacyjnych. Stelaże do zabudowy lekkiej zaopatrzone są w profesjonalne wsporniki, które ułatwiają montaż. Należałoby podkreślić, że możliwe jest obudowanie ich specjalną płytą wodoodporną. Stelaż podtynkowy jest zazwyczaj zabudowywany przy pomocy płyt G-K. Możemy też użyć płyty pokrywające innego gatunku jak np. płyty osb, które dzięki większej odporności w porównaniu z płytami karton-gips mogą być stosowane, jako pojedyncza płyta. Stosując stelaże do zabudowy lekkiej możemy osiągnąć niezbędne w toalecie półki lub możemy stworzyć wyspę. Stosując konstrukcje do zabudowy ciężkiej, możemy natomiast spłuczkę zamontować a także wkomponować w ścianie z cegieł, uzyskując tym samym więcej powierzchni w średnich toaletach.

One thought on “Stelaże podtynkowe – luksus i komfort w jednym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 5 =