Meble kuchenne na wymiar – dlaczego warto w nie zainwestować?

To prawda – meble kuchenne wykonywane na wymiar są drogie. Jednak należy także spojrzeć na ta sprawę z perspektywy plusów, jedynie w ten sposób osiągniesz pełnie praktyczności oraz stworzysz projekt ze swoich marzeń.
Przeprowadzając remont kuchni należy wspominać o kilku istotnych aspektach. Nie montujmy płyty grzewczej ani zlewozmywaka przy samej ścianie. Takie położenie nie tylko wpływa na utrudnienie naszych ruchów podczas dokonywania czynności w kuchni, ale dodatkowo może mieć wpływ na ubrudzenie ściany poprzez zachlapanie jej wodą albo pryskającym podczas gotowania wrzątkiem. Taki kąt trudno utrzymać w czystości i jest mało funkcjonalny. Urządzając kuchnie na wymiar, zadbajmy by zostawić zawsze skrawek wolnego blatu przy ścianie zamykającej ciąg kuchenny. Dopełnieniem tej perfekcji są także fronty oraz blaty, które można bez problemu zestawić z wykonywanymi szafami wnękowymi a także innymi detalami urządzenia domu. Korpusy mebli na wymiar także stworzone są z płyty laminowanej, jednakże jej wytrzymałość jest niewątpliwie większa. Standardowa grubość takiej płyty to 18 mm, zabezpieczona dodatkowo okleiną PCV, która umożliwia wysoką trwałość mebli przez niesłychanie długi czas. Kuchnia z ustawieniem mebli w literę U to doskonałe rozwiązanie szczególnie do dużych kuchni. Rozstaw mebli kuchennych na 3 ścianach to niesłychanie duża przestrzeń do pracy i przechowywania. Zapewnia również wysoką swobodę aranżacyjną a także projektową. W tym wypadku nie musimy się martwić o miejsce oraz jak najkorzystniejsze zintegrowanie ze sobą poszczególnych przestrzeni, ponieważ dysponując wielkim pomieszczeniem oraz projektując kuchnię na wymiar, możemy sami zdecydować ile przestrzeni poświęcić na każdą spośród nich. Kuchnia w układzie L to idealne rozwiązanie, które ułatwia a także pozwala na praktyczne użycie narożnika kuchni, poprzez zamontowanie tam głębszych szafek bądź zlewu. To również korzystne rozwiązanie do małych kuchni, w których nie ma możliwości zamontowania szafek na przeciwnych ścianach. W kuchni w kształcie litery L zwyczajowo jest miejsce na stolik, jaki dla wielu osób stanowi niezwykle istotny mebel kuchenny.

Wygoda i ergonomia projektowanych kuchni zapewnia niezapomniane chwile spędzone w gronie przyjaciół. Sądzę, iż jest to dostateczny argument, dla którego należałoby zainwestować w kuchnie robioną na wymiar.
Pielęgnacja mebli fornirowanych jest względnie prosta. Optymalnie jest sprzątać meble bez używania detergentów – za pomocą mokrej ściereczki lub z niewielkim dodatkiem łagodnego płynu albo mydła. Odradza się sięgania po modne spraye do usuwania kurzu, jakie mogłyby odbarwić fornir, jak również zabronione jest wykorzystywanie środków czystości z amoniakiem, alkoholem lub rozpuszczalnikiem. Po umyciu mebli trzeba przetrzeć je suchą szmatką, zwłaszcza na krawędziach, by uniknąć absorbowania wilgoci. Do usuwania zanieczyszczeń nie wolno stosować szorstkich materiałów, ani żadnych przedmiotów o ostrych krawędziach, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia forniru. Niezwyczajna, wielofunkcyjna wyspa na wymiar zbudowana z kolorowej, lakierowanej płyty zawiera nie tylko miejsce do wykonywania jedzenia, czyli płytę grzewczą, ale również blat roboczy i miejsce do jedzenia posiłków. Strefa przyrządzania obiadów to miejsce dla naczyń a także sztućców stosowanych bezpośrednio w procesie przygotowywania jedzenia, desek do krojenia, a także dla wszelkiego typu robotów, blenderów. Ogromną renomą cieszą się również pakiety kuchenne z płyty MDF. Lepszej jakości meble z płyt MDF będą już nieco droższe w zakupie, natomiast ich odporność oraz komfort użytkowy okażą się znacznie większe. W przypadku ostatnich szafek w ciągu kuchennym warto zamontować listew dystansową między meblem a szafką, by móc otworzyć drzwi szafki na całkowitą szerokość. W przypadku kuchni dwurzędowych rozkład stref wygląda nieco inaczej, ale istotne, aby był przejrzysty a także nie powodował kolizji podczas pracy paru osób. Kuchnie dwurzędowe to dobre rozwiązanie także wówczas, jak w kuchni gotują, co najmniej 2 osoby. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby obustronne otwarcie szafek po obu częściach kuchni nie ograniczało swobodnego przemieszczania się po wnętrzu.

One thought on “Meble kuchenne na wymiar – dlaczego warto w nie zainwestować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − dwa =