Baterie kuchenne – luksus i komfort w jednym!

Baterie kuchenne to jeden z najistotniejszych punktów kompozycji kuchni. Uważam, że jej dobór stanowi przysłowiową wisienkę na torcie, zatem sprawdź, co potrzebujesz wiedzieć!
Dopasowując baterie kuchenną należałoby zastanowić się nad jakością która nas interesuje. Stalowa warstwa baterii chroni ją przed nieestetycznymi odciskami paluchów. Dodatkowym walorem jest łatwość mycia. Nie oznacza to jednak, iż jesteśmy zdani na kojarzące się z dawną epoką białe zawory z błękitnym i czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wyszli naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, oferują baterie, jakich projekt doskonale współgra nawet do modernistycznego wystroju kuchni. W rozwiązaniu posiadającym obrotową wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie konieczny jest strumień wody. Nadaje się doskonale do czyszczenia sałaty i napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama nazwa wskazuje montuje się na ścianie nad zlewozmywakiem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą a także zimną wodą. Jeszcze kilka lat temu to rozwiązanie było częściej stosowane, ale aktualnie jest wypierane przez baterie sztorcowe.

Jeżeli urządzasz własną wymarzoną kuchnię bądź planujesz w najbliższym czasie wykonać remont, zachęcamy do tego, by przeznaczyć chwilę uwagi na baterie kuchenne. Jest to bowiem aspekt wyposażenia, który musi wykonywać wiele zadań, a przy tym powinien jednocześnie wyglądać estetycznie, gdyż nie da się go w żaden sposób skryć.
Modele z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest łatwe i wygodne. Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, jaka natlenia wodę. W rezultacie używamy jej mniej. Dostosowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Warto mieć na uwadze, iż im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka a także mały jednokomorowy zlew to połączenie, jakie należy niesłychanie starannie przemyśleć. Należy tak dostosować dane rozwiązanie, aby zyskać najbardziej praktyczny system, a dodatkowo – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, by kran był dostosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych należałoby zadbać, aby miał również szeroki kąt obrotu. Dobrze też, żeby był prosty w obsłudze oraz łatwo się odkręcał, jest to ważne w sytuacji, kiedy mamy brudne ręce oraz próbujemy odblokować dźwignię łokciem. Oczywiście, równie ważny co funkcjonalność jest wygląd, wylewka mimo stosunkowo małych rozmiarów przyciąga wzrok również może tworzyć subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe posiadają mechanizm, jaki wykrywa zbliżone ręce oraz po określonym okresie wypływ wody jest automatycznie wyłączany, a ponowne otwarcie baterii odbywa się po powtórnym zbliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, lub z wyspecjalizowanymi zespołami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego profesjonalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się zarówno na troskę o środowisko jak także finanse świetnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, że po uruchomieniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę częstość korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

One thought on “Baterie kuchenne – luksus i komfort w jednym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 4 =