Wanny – najważniejsze zagadnienia!

Dla zapewnienia sobie komfortu akustycznego, warto zainwestować w izolację dźwiękową ułożoną między wanną a ścianą, a czasem również w obudowie wanny.
Część producentów sprzedaje wanny wraz z elementami niezbędnymi do ich montażu, czyli nogami oraz wspornikiem. Można je zastąpić nośnikami styropianowymi, jednak są one sprzedawane osobno do konkretnego rodzaju wanny. Bardzo istotne jest, by montaż wanny był precyzyjny oraz kompatybilny z zaleceniami producenta. Zbyt wiele tu elementów, które mogą w przyszłości pogorszyć komfort użytkowania z urządzenia, żeby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy montażu wanny z hydromasażem pozostawić ekspertom. Gdy wanna jest już stabilnie posadowiona, czas na montaż obudowy. Dziś producenci wanien oferują gotowe obudowy. Ich zaletą jest prosty i szybki montaż, który można wykonać osobiście. Co ważne, obudowa jest równie łatwa do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali komfortowego dostępu do syfonu czy podłączeń baterii. Obudowy są oferowane w przeróżnych formatach i rozmiarach, przeznaczonych do poszczególnych modeli wanien danego producenta. Nie musimy się więc martwić jej dostosowaniem. Pokrewne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne kątowe wyróżniające się równą długością boków. Tutaj również front wanny może być o naturalnych liniach bądź w formie łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są powszechnie stosowane w wielu ośrodkach rehabilitacyjnych. Kiedy wanna staje się elementem wyposażenia łazienki możemy sami zadbać o zdrowie naszego kręgosłupa, dzięki czemu unikniemy długich kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie klientów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność urządzenia podawana jest w decybelach. Stopień natężenia dźwięku wanien z hydromasażem wynosi zwykle 65 dB. Żeby masaż był aktywny, odległość ciała od dyszy winna mieć około 10 cm. Wielkość wanny ma także wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać równocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to być nawet do 5 osób.

Odpowiednio dostosowane urządzenia sanitarne a także światło łazienki gwarantują piękny efekt na wiele lat. Dlatego wybierając wannę do własnej łazienki lub też inne wyposażenie nie wolno kierować się jedynie ceną, ale także użytecznością oraz jakością.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak ogromny wydatek. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło oraz cicha praca (najwłaściwszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim wytrzymałość i łatwość pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików zrobionych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeśli podczas codziennego korzystania na brodziku pojawią się wady lub odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zakryć. Wystarczy użyć płynny akryl albo profesjonalne produkty do pielęgnacji. Brodziki półokrągłe używane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym lub prostokątnym. Ostatnio powszechne stały się brodziki o niewielkiej wysokości, tzw. niewysokie, wystające jedynie kilka cm nad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience nowoczesnego stylu i są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko oraz nie wylewa się z brodzika na posadzkę. Niskie brodziki to świetna opcja dla osób lubiących modernistyczny design. Należałoby natomiast pamiętać, że kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, prawdopodobną konieczność uformowania wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to możliwe, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, natomiast, gdy pragniemy zostawić dostęp do dołu brodzika, należy wybrać brodzik ze zdejmowaną obudową. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, należałoby rozważyć brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to rozsądne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na wymiary danego brodzika, natomiast układ i stylizacja zależy jedynie od twojego gustu i pozostałego wyposażenia toalety.

One thought on “Wanny – najważniejsze zagadnienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × jeden =