Wanny wolnostojące – postaw na innowację!

Wnętrze wanien jest funkcjonalne, co gwarantuje duży komfort kąpieli. Przed zakupem warto dobrze przemyśleć kwestie jej podłączenia oraz lokalizacji, tak by po zakupie niespotkana nas nieprzyjemna niespodzianka.
W ofercie marketów odnajdziemy bogate spektrum różnorodnych wanien wolnostojących. Można je podzielić ze względu na surowiec wykonania i design. W aktualnych ofertach wyszukać można szeroki asortyment nowoczesnych i zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi trendami wanien. Wszystkie typy wanien odznaczają się niezwykle eleganckim wyglądem nawiązującym do klasycznego wzornictwa bądź inspirowanym oryginalnymi, ciekawymi pomysłami, które można znaleźć w folderach topowych producentów. Nadal dużym zainteresowaniem cieszą się wanny prostokątne o różnych wymiarach, nadające się również do łazienek zaprojektowanych w stylu tradycyjnym, jak a także do współczesnych pomieszczeń pełniących rolę luksusowego pokoju kąpielowego. Dobry relaks można znaleźć we wnętrzu wanien okrągłych bądź owalnych, jakie dzięki owalnym kształtom umożliwiają ogromną wygodę podczas kąpieli. Należałoby zwrócić uwagę na wanny wolnostojące, jakie doskonale prezentują się w przestronnych łazienkach ustawione w centralnym miejscu. Przede wszystkim liczy się wielkość a także ustawność łazienki. Metraż (niewątpliwie im większy tym lepiej) jest głównym kryterium, którym należy kierować się podczas kupna wanny wolnostojącej. Pod niego dobieramy właściwy wymiar a także kształt wanny. W średnim pomieszczeniu sprawdzi się wariant prostokątny, położony pod ścianą. Choć należy przyznać, iż takie rozwiązanie trochę osłabia efekt, jaki niesie za sobą wanna wolnostojąca.

Wanny wolnostojące to wynalazek relatywnie dawny, tylko przez wiele lat nieszanowany. Dopiero niedawno powróciły w odnowionej, nowej wersji, by na nowo zachwycać pięknem swej niewinności.
Warianty z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest proste oraz komfortowe. Innym oryginalnym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, jaka napowietrza wodę. W efekcie używamy jej mniej. Dopasowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Należałoby mieć na uwadze, iż im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewów – wysoka wylewka i mały jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, które należy niezwykle starannie rozważyć. Należy tak dopasować dane rozwiązanie, żeby zyskać najbardziej komfortowy system, a zarazem – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, żeby kran był dostosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych i dwukomorowych warto zadbać, żeby miał również duży kąt obrotu. Dobrze też, by był oczywisty w obsłudze oraz łatwo się odkręcał, jest to ważne w sytuacji, gdy mamy brudne dłonie i próbujemy odblokować kran łokciem. Oczywiście, równie ważny co ergonomia jest wygląd, wylewka mimo relatywnie niewielkich rozmiarów przyciąga wzrok również może stanowić subtelny akcent podkreślający charakter kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe mają mechanizm, który wykrywa zbliżone ręce a także po ustalonym okresie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne uruchomienie baterii odbywa się po ponownym przybliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, czy z specjalnymi zestawami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego specjalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się również na troskę o środowisko jak też finanse dobrym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, że po uruchomieniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę częstotliwość użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

One thought on “Wanny wolnostojące – postaw na innowację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 11 =