Deszczownie – postaw na innowację!

Deszczownica gwarantuje spokojną, rozkoszną kąpiel, dzięki rozproszonemu strumieniowi wody. Dodatkowo deszczownie można podzielić również pod względem walorów estetycznych.
W supermarketach z wyposażeniem łazienkowym są deszczownice kwadratowe, prostokątne albo okrągłe (tzw. Ile deszczownica idealnie sprawdzi się w wypadku osób starszych, którym łatwiej będzie podtrzymać równowagę, mając swobodne obie ręce, tyle nie jest to dobre rozwiązanie dla dzieci. Przy naprawdę silnym strumieniu wody (deszczownica może wyrzucić z siebie nawet do 30 litrów wody na minutę) może okazać się, że ciepłego strumienia starczy na jedynie parę minut natrysku, a kończyć się ją trzeba będzie, nieszczęśliwie, w chłodnej wodzie. W tych najtańszych zestawach mamy wyłącznie podstawowe elementy zewnętrzne, czyli słuchawkę, prostą deszczownicę i drążek – czasem jakąś wersję baterii. Możemy wówczas liczyć na słuchawki i deszczownie z funkcją hydromasażu, a także baterie termostatyczne, zabezpieczające przed zmiennym ciśnieniem wody a przypadkowym poparzeniem. Deszczownice mogą mieć regulację strumienia płynącej wody (w najpopularniejszych wariantach do wyboru są dwa typy strumienia, w najbardziej rozwiniętych technologicznie, będących elementem rozbudowanego zestawu podtynkowego – nawet 100). Producenci proponują również systemy natryskowe, którymi możemy zarządzać smartfonem – właściwa aplikacja umożliwia ustawienie światła, dźwięku oraz strumienia wody nim wejdziemy pod natrysk. Rozmaitość stylistyczna a także duże wymiary głowicy deszczownic powodują, że prysznic zyskuje zupełnie nowego wymiaru. Przykładowo, deszczownie Hansgrohe wyróżniają się przecudownym, modernistycznym stylem, jaki z łatwością dopasujemy do minimalistycznych wnętrz, w jakich istotna jest czystość i subtelne piękno. Deszczownice oraz słuchawki prysznicowe z systemami EKO pomogą przyoszczędzić wodę. Wszystkie deszczownie zostały zbudowane z materiałów eleganckich i trwałych na działanie czasu. Szczególnie na uwagę zasługują deszczownice kaskadowe, gdzie woda płynie szerokim torem, tworząc niemal wodospad.

Deszczownica jest ciekawą alternatywą dla klasycznych słuchawek prysznicowych. Jednocześnie deszczownie posiadają kilka innych korzyści, o jakich warto napisać!
Panele prysznicowe to świetny pomysł na zintegrowanie kilku elementów wyposażenia prysznica, w tym deszczownicy, w jednej instalacji Deszczownica pozwoli, bowiem oszczędzać wykorzystanie wody – wykorzystuje perlator, który napowietrza strumień wody. Decydując się na deszczownicę pamiętajmy także, żeby wybrać model zaopatrzony w perlator – w przeciwnym razie może się okazać, że deszczownia jest mało oszczędna. Na prawidłowo zaaranżowanej powierzchni osadza się elementy natynkowe i deszczownię. Najprostsze są warianty natynkowe – pakiet prysznicowy z deszczownicą (zwany też kolumną natryskową), gdzie deszczownica ulokowana jest na jednym drążku razem ze słuchawką oraz kranem lub specjalny panel prysznicowy, gdzie oprócz wymienionych elementów znajdziemy również dyszę do hydromasażu. Te przeważnie są podkreślane przez panie, przede wszystkim w sytuacji, kiedy deszczownia jest jedynym oprzyrządowaniem kabiny prysznicowej. Deszczownica przedstawia się bardzo elegancko, dając nowoczesny wygląd łazience (natomiast na rynku dostępne są także deszczownie w stylu vintage – możesz wybrać taki kierunek, który najbardziej odpowiada wystrojowi łazienki). Warto wykorzystać deszczownice nie jedynie dlatego, że ułatwiają a także uprzyjemniają wzięcie szybkiego prysznica. Deszczownia wygląda przy atrakcyjnie – nawet, jeżeli nie wybierzesz modelu z dodatkowymi funkcjami, szeroki „talerz” z otworkami wygląda efektownie i nowocześniej aniżeli typowa słuchawka powieszona na prowadnicy. Osobom spragnionym dodatkowych doznań estetycznych należałoby polecić deszczownice ze specjalnymi diodami.

One thought on “Deszczownie – postaw na innowację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =