Brodziki prysznicowe – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Osoby posiadające niewielką łazienkę w większości są skazane na brodzik z kabiną prysznicową. Nie mniej jednak wysokiej jakości brodzik z kabina nie odbiega funkcjonalnością tradycyjnej wannie!
Ważne jest także, by brodzik służył nam przez dłuższy czas. Należałoby zatem zastanowić się nad materiałem, z którego jest zrobiony. Najmodniejsze i częstokroć wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, oraz w przypadku podłoża styropianowego również wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie przysparza problemów. Właściwości akrylu pozwolą dodatkowo na zachowanie blasku oraz intensywnego koloru. Akryl ma niezwykle gładką warstwę z małym poślizgiem, niesłychanie dobrze redukuje hałas spadającej wody i posiada trwały kolor. Kolejnym interesującym materiałem, z którego wykonuje się brodziki, jest lany marmur. Brodziki zrobione z lanego marmuru są niezwykle solidne a także odporne na uszkodzenia. Jest to materiał powstający z mieszanki sproszkowanych minerałów oraz żywic polimerowych. Lany marmur jest bardzo gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie wchłania zatem pyłów, a co za tym idzie nie rozwijają się na nim bakterie ani grzyby. Również jest ciepły w dotyku, bowiem utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast posiadają tę zaletę, iż mogą posłużyć również do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, bo ich poboczne wykorzystanie to wanna dla dzieciaków. Można w nich również wykonać małe pranie ręczne. Kolejnym pozytywem głębokiego brodzika może być narożne siedzenie. To ułatwia kąpiel nie tylko dzieciom, ale również osobom starym. Warto zastanowić się natomiast nad barwą brodzika, ponieważ odcień biały nie jest jedyną możliwą możliwością. Niezwykle popularne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone albo ciemne. Dobrze dopasowany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia urządzenie łazienki, a jednocześnie zapewnia największy komfort podczas kąpieli. Jeżeli chodzi kształty, nasz wybór jest ogromny. Kupimy bowiem zarówno brodziki prostokątne i kwadratowe, jak i półokrągłe, okrągłe i kątowe.

Planując strefę kąpielową w łazience warto wziąć pod uwagę to, jaką dokładnie powierzchnię możemy na nią przeznaczyć. Wykonując taką analizę będziemy mogli optymalnie dostosować wielkość brodzika!
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak duży koszt. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło i cicha praca (najtrafniejszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim odporność oraz łatwość pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików zbudowanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeżeli podczas codziennego korzystania na brodziku pojawią się wady lub odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zakryć. Wystarczy zastosować płynny akryl bądź profesjonalne produkty do konserwacji. Brodziki półokrągłe używane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na szerszą kabinę, z brodzikiem kwadratowym czy prostokątnym. Ostatnio powszechne stawały się brodziki o małej wysokości, tzw. małe, wystające zaledwie parę cm ponad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie innowacyjnego klimatu i są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko i nie wylewa się z brodzika na podłogę. Płytkie brodziki to świetna opcja dla osób lubiących innowacyjny wygląd. Warto jednakże pamiętać, że kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, potencjalną konieczność zbudowania wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to realne, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, natomiast, gdy chcemy zostawić dostęp do dołu brodzika, należy dobrać brodzik ze otwieraną osłoną. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, warto przeanalizować brodzik głęboki, zazwyczaj dostępny z siedziskiem – będzie to właściwe rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na kształty danego brodzika, jednak kształt oraz stylizacja zależy jedynie od twojego gustu i dodatkowego urządzenia łazienki.

One thought on “Brodziki prysznicowe – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × pięć =