Grzejniki łazienkowe – sprawdź wady i zalety!

Odpowiednio dobrany grzejnik do desingu, funkcji a także wielkości łazienki nie jedynie uatrakcyjni jej wygląd, jednak przede wszystkim zapewni jej komfortowe, a także stworzy specjalną przestrzeń na suszenie ręczników i ubranek przez pełen rok.
Przyjmując, że grzejniki są podobnej wielkości oraz są stworzone z tego samego surowca to kaloryferem bardziej wydajnym będzie grzejnik płytowy. Grzejnik taki tylko dogrzewa powietrze w ubikacji do temperatury, bo często wentylacja jest tak zorganizowana, iż do ubikacji napływa ciepłe powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeśli w ubikacji są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, wybierzmy grzejnik łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, jaki jest zaopatrzony w grzałkę umożliwiającą ogrzewanie pomieszczenia oraz suszenie ręczników, także poza sezonem grzewczym. Dobierając grzejnik do ubikacji warto przeanalizować, czy zamiast drabinki nie kupić grzejnika dekoracyjnego. Grzejniki wodne mogą być zaopatrzone w ekran, który prócz funkcji dekoracyjnej, maskuje również podłączenia do instalacji, oraz także wzmacnia powierzchnię rozprowadzającą ciepło. Sprawa ta jednakże ulega zmianie w przypadku, gdy na kratownicę grzejnika płytowego położymy wilgotny ręcznik. Zwykły grzejnik łazienkowy składa się z dwóch podłużnych kolektorów (wykonanych albo ze stali lub z aluminium), między jakimi instalowane są proste albo zaokrąglone rury. Grzejnik szybko wytwarza ciepło oraz ogrzewa a także suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe umożliwia przyjemne ciepło a także pomaga utrzymać określoną temperaturę nawet w większych łazienkach.

Aranżacja ubikacji nie jest ani łatwym, ani tanim zadaniem – i to bez względu na jej metraż! Często, nawet gdy wielkość toalety jest niewielka, lecz ze względu na włożenie lub obecność okna ciężko jest w niej podtrzymać ciepło.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości ubikacji, a jego wyjątkowy szaro – retro trend nada wnętrzu wyjątkowego nastroju. Możemy zdecydować się na taki model, jaki będzie efektywny, a zarazem idealnie zaadaptowany stylistycznie do naszej ubikacji. Taki kaloryfer jest szczególnie przydatny zwłaszcza jesienią oraz wiosną, gdy jeszcze nie rozpoczęliśmy ogrzewania całego domu albo zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania pieca, a temperatura na zewnątrz ma tendencje do wahań. Coraz bardziej powszechne staje się ogrzewanie podłogowe, przy którym grzejnik poza funkcją grzejną jest elementem praktycznym oraz estetycznym łazienki. Decydując się na grzejnik chromowany należy mieć świadomość, że warstwa chromowa obniża odprowadzanie ciepła około 30%, w związku z czym należy dobrać urządzenie o większych gabarytach. Większa powierzchnia toalety, usytuowanie jej w kącie budynku (dwie ściany zewnętrzne) bądź na poddaszu użytkowym, a także wielkie okno w pomieszczeniu wymaga dodatkowo innego źródła ciepła. Elegancki oraz funkcjonalny grzejnik jest w stanie szybko przekazać ciepło, podgrzać a także wysuszyć ręczniki, a podłogówka zapewni przyjazną oraz suchą podłogę i podtrzyma stabilną, komfortową temperaturę nawet w wielkiej toalecie. Właściwy grzejnik powinien dawać ciepło, być perełką toalety a także działać bezusterkowo przez wiele lat. Zintegrowanie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to idealne rozwiązanie grzewcze do łazienki. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w łazience przez cały rok, ale pechowo eksploatacja takiego urządzenia nie należy do najtańszych.

One thought on “Grzejniki łazienkowe – sprawdź wady i zalety!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 11 =