Schody drewniane – luksus i komfort w jednym!

Schody drewniane, nawet te klasyczne, są lekkie oraz z pewnością są długoterminową lokatą. Po latach korzystania można je pomalować i będą wyglądały jak nowe.
Schody drewniane są elementami budynku ułatwiającymi przechodzenie między kondygnacjami. Mogą stanowić konstrukcję samonośną czy zostać umocowane na wylewce betonowej. Do stworzenia schodów najczęściej stosuje się drzewo rodzime (np. dąb, buk, wiśnia). Najdroższe w przygotowaniu, gustowne schody pochodzą z drzewa egzotycznego (np. banki rai, teak, eukaliptus). W przypadku schodów drewnianych bardzo istotna jest ich impregnacja – na rynku dostępne są dwa wariantów lakierów – rozpuszczalnikowe oraz wodne. Pierwszy typ jest tworzony na bazie rozpuszczalników ropopochodnych, natomiast drugi na bazie wodny pitnej. Zarówno lakiery rozpuszczalnikowe, jak również lakiery wodne mogą występować w wariancie matowym, jak również połyskującym, tworząc na powierzchni schodów oczekiwaną powłokę. Lakier błyszczący jest wyraźnie bardziej efektowny a także pasuje do eleganckich, współczesnych pomieszczeń, należy natomiast pamiętać, że wszystkie zadrapania oraz niedoskonałości jego powierzchni będą podwójnie widocznie. Należałoby zastanowić się przede wszystkim, czemu schody służą. W domu wchodzi się po nich na wyższe piętro wiele razy dziennie. Korzystają z nich zarówno dorośli, jak i osoby stare, częstokroć niepełnosprawne, a także dzieci. Z jednej strony struktura musi być trwała na długofalowe obciążenia, a z drugiej odpowiednio zabezpieczona przed upadkiem z dużej wysokości.

W sferze aranżacji wnętrz funkcjonalne rozwiązania przeważnie są najlepsze oraz dają najbardziej niesamowite rezultaty. Powyższe stwierdzenie sprawdza się znakomicie w tematyce schodów wyprodukowanych z drewna.
Projektując schody warto skorzystać z pomocy stylisty pomieszczeń, który ułatwi zaaranżować optymalnie dowolną powierzchnię. Moim zdaniem najlepiej jest postawić na wzorową jakość a także solidność, więc do produkcji naszych schodów należy wybrać solidne drzewo suszone odpowiedniej wilgotności. Właśnie tak dobrany naturalny surowiec będzie należycie mocny a także odporny, co przełoży się na dziesiątki lat bezusterkowej eksploatacji schodów. Szczególnie polecam schody z drzewa dębowego oraz bukowego, jakie charakteryzują się wyjątkową twardością, wytrzymałością oraz odpornością na ścieranie. Wartą polecenia ofertą są zarówno schody jesionowe, które właściwie nie ustępują dębowym i bukowym pod względem wytrzymałości, a charakteryzują się dodatkowo ciekawym ubarwieniem a także prążkowaną strukturą. Koszt schodów jest bardzo różny, zależnie od kształtu i rozmiarów oraz dobranych materiałów wykończeniowych. Niesłychanie kosztowne może być np. drzewo egzotyczne na stopnie. Niewątpliwe najpopularniejszym rozwiązaniem będą schody wewnętrzne z drzewa jodłowego bądź sosnowego. Sporym zainteresowaniem cieszą się schody na konstrukcji, jakie świetnie prezentują się w mieszkaniach nowoczesnych. Wybierają schody do naszego domu należy jednocześnie uwzględnić ogólny Wygląd całej kompozycji tak by schody do niej pasowały. Schody są lekkie a także nie zabierają wizualnie zbyt wiele przestrzeni, przy czym nadają pomieszczeniu specyficznego charakteru, zatem warto w nie zainwestować.

One thought on “Schody drewniane – luksus i komfort w jednym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =