Czarna łazienka – dlaczego warto w nią zainwestować?

Czerń to kolor, na który stawiają jednostki odważne. Przed podjęciem prac dobrze jest wykonać analizę oraz wizualizację tego pomieszczenia, gdyż późniejsze zmiany potrafią być drogie.
Połączenie szarości a także czerni jest szczególnie popularne nie jedynie w aranżacji pokoju bądź kuchni. Coraz powszechniej oraz zdecydowanie wkracza również do naszych toalet. Bo czarny kolor wizualnie pomniejsza wnętrza, a biały je uwydatnia to powiązanie odcieni sprawdzi się zarówno w małych jak również dużych łazienkach. Wszystko zależy tak naprawdę od wielkości wnętrza oraz jego układu. Do średnich toalet i WC starczą umywalki szerokości 40 cm, podwieszane do ściany, a nieraz nawet narożne, jakie zajmują ciężkie do zagospodarowania miejsce. Coraz powszechniej odchodzi się od typowej kabiny prysznicowej na myśl kabin gatunku walk-in, jakie zrobione są z oszklonych ścian, instalowanych bezpośrednio w posadzce z odpływem liniowym, co w efekcie nie wymaga montażu typowego brodzika. Przy takim rozwiązaniu toaleta od razu zyskuje na oryginalności. Oszklony natrysk z użytym odwodnieniem liniowym widocznie oddziela w łazience przestrzeń mokrą od suchej, oraz tym samym nie ogranicza niezbędnej powierzchni.

Biało czarna łazienka to wyzwanie, ale także dobra zabawa, która gwarantuje nam niezapomnianą kreatywną przeprawę. Nie każdy ceni sobie takie kolory i należałoby spróbować dopasować je pod wszystkich mieszkańców.
Biel i czerń to odcienie kontrastowe. W współzależności od preferencji można wyszukać połączenie z przewagą bieli (wtedy toaleta będzie jaśniejsza) albo z przewagą czerni (taka łazienka będzie bardziej tajemnicza, w klimacie artystycznym). W dowolnej wersji to połączenia niesłychanie eleganckie i ponad czasowe. W dużych salonach kąpielowych można śmiało postawić szerszą umywalkę podwójną albo dwie mniejsze – najlepiej jedną przy drugiej. Czerń jedynie w formie blatu, uchwytów, ramy oraz akcentów na ziemi. Czerń pozwoli nam się wyciszyć, da nam poczucie odpoczynku, spokoju i bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą sprawi, że przestrzeń nie będzie nudna. To od naszego nastroju będzie zależało, czy skupimy się w danym momencie na intymnej czerni, czy orzeźwiającej bieli. Dzięki temu prosta toaleta dynamicznie odpowiada na nasze potrzeby. Czarna łazienka to nie jest rozwiązanie łatwe, kompletne i korzystne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet idealnie urządzona łazienka w takiej tonacji znajdzie swoich zdecydowanych wrogów. Wynika to z indywidualnej percepcji kolorów i upodobań. Wrażliwe osoby mogą poczuć się nieszczęśliwe i osaczone w takim pomieszczeniu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się i zrelaksują. Niezależnie od kolorystyki czarnej, białej czy kolorowej, małe pomieszczenie można zorganizować tak, żeby optycznie wydawało się większe. Nie musisz więc rezygnować z ciemnych kolorów aranżując małą toaletę. Wszystkie chwyty dozwolone. Szczególnie trudne do sprzątania w łazience są zakątki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi sprzętami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Dlatego na etapie planu należałoby zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod jakie zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile przestrzeń na to pozwala, warto postawić w takim miejscu, żeby z obu stron posiadać do niej łatwy dostęp. Wanna powinna mieć zabudowę pełną, żeby nie mógł się pod nią zbierać brud lub być jej całkiem pozbawiona, co pomoże mycie podłogi. Decydując się na czarno-białą łazienkę, by nie była zbyt banalna, warto postawić na różnorodność wzorów. Kafelki podłogowe w stylu hiszpańskim, spowodują, że mimo braku jasnych kolorów, Wasze wnętrze będzie posiadało niesamowity charakter.

One thought on “Czarna łazienka – dlaczego warto w nią zainwestować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =