Baseny ogrodowe – luksus i komfort w jednym!

Basen ogrodowy to idealne rozwiązanie dla osób, które niekoniecznie czują się komfortowo w tego typu pomieszczeniach publicznych, a chciałyby jednak zadbać o swoje zdrowie i kondycję czy ciężko znoszą wysokie temperatury.
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny stelażowe. Są to budowy oparte na specjalistycznym stelażu. Baseny takie są zdecydowanie największe, ale również najdroższe. Większe rodzaje basenów stelażowych posiadają również możliwość dodania filtrów bądź podgrzewaczy wody. Ceny tego rodzaju basenów również wynoszą od kilkuset to kilku albo nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dużo bardziej trwałe są baseny na stelażach, jednak proporcjonalnie ich cena jest również większa. Mają one spore gabaryty, zatem należy dokładnie zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. By zredukować koszty powiązane z utrzymaniem prawidłowej temperatury wody, ustawiamy zbiornik w miejscu nasłonecznionym. Sama woda natomiast nie wystarczy, aby maluch się nie nudził. Dlatego warto kupić od razu zabawki przeznaczone do kąpieli. Jest to nie jedynie tradycyjna gumowa kaczka, lecz również różne statki i łódki (również takie z napędem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące a także dużo innych. Montaż zbiornika wraz z dołączoną do produktu informacją nie sprawia większych kłopotów. Dwóch sprawnych ludzi jest w stanie go postawić w przeciągu kilku – kilkunastu godzin. Przed montażem należy przygotować podłoże. Najlepiej sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu pozwolą nam korzystanie z nich w dowolnym czasie, bez tłumów ogarniających publiczne baseny, w ciszy i spokoju z grupą zaprzyjaźnionych osób czy najbliższą rodziną. Zbiornik na stałe umieszczony na terenie posiadłości znacznie podnosi też jej wartość ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania domku, możemy uzyskać za niego zdecydowanie lepszą cenę. Aktywność ruchowa to najefektywniejsza forma utrzymania odpowiedniej formy. Każdy wie, iż pływanie jest najkorzystniejszą metodą terapii dla serca, kręgosłupa a także stawów. Podczas kąpieli w basenie należy również myśleć o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, jeśli są w otoczeniu wody. Nie zakładaj jednak, iż dziecko, jakie potrafi już pływać, nie jest narażone na niebezpieczeństwo utonięcia. Obowiązkiem osoby dorosłej jest konsekwentne monitorowanie oraz kontrolowanie dziecka znajdującego się w wodzie lub w jej pobliżu.

Przeczytaj ten tekst i dowiedz się, na jakie kwestie skupiać uwagę, wybierając basen dla dzieci, by zakupić produkt wytrzymały i bezpieczny. Propozycji jest sporo natomiast dobry basen winien cechować się kilkoma czynnikami.
Jeśli będziemy pamiętać o zakrywaniu basenu na noc to skutecznie ograniczymy nie tylko koszty podgrzewania, ale także ubytki wody na skutek parowania. Zwykle do przykrywania stosuje się niedrogie folie słoneczne, tkaniny PCV czy żaluzje. Co ważne, te ostatnie są bardzo trwałe oraz bezpieczne, ponieważ po takiej powierzchni może poruszać się nawet osoba dojrzała. Alternatywą są pokrycia z lekkich płyt poliwęglanowych oraz fachowe balony wypełnione powietrzem. Konieczne akcesoria basenowe stanowią filtry czyszczące wodę. Warto też pomyśleć o dodatkach zwiększających komfort kąpieli – schodkach czy trampolinach a także oświetleniu uatrakcyjniającym późne kąpiele. Filtr do większych zbiorników ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można usunąć wodę i po umyciu zbiornika, wypełnić go ponownie. Warto także zaopatrzyć się w sieć, umożliwiającą wyławianie nieczystości z basenu, np. Insektów czy liści. Wskazany jest także odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, wysysa brud z posadzki basenu. Raz na jakiś okres powinniśmy także oczyszczać wodę w zbiorniku. W sklepach są dostępne specjalne środki tlenowe -filtrują one wodę i, co ważne, nie wydzielają przykrego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy powinno się przykrywać, by nie trzeba go było często sprzątać. Folia pęcherzykowa ułatwia także utrzymać relatywnie wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza aniżeli zadaszenie, ale przyda się jeszcze mechanizm do jej zwijania – w sumie dodatkowe parę tysięcy złotych.

One thought on “Baseny ogrodowe – luksus i komfort w jednym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − czternaście =