Parawany nawannowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Jeżeli odnawiamy łazienkę, w której już jest wanna – parawan nawannowy pozwoli nam szybko oraz niedrogo urządzić przestrzeń toalety. Tanie i funkcjonalne rozwiązanie – tak w skrócie można przedstawić rozwiązanie jakim jest parawan nawannowy!
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią czy na innych tradycyjnych wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa sztucznego będzie najlżejszy, co świetnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej oraz uchylnej. Parawany nawannowe robione są ze szkła hartowanego albo z szyb polistyrenowych (to bezpieczne surowce). Decydując się na parawan należy również dopasować do niego właściwą wannę – musi posiadać równą powierzchnię górną by można było swobodnie składać parawan a także odpowiednie wypłaszczenie dna żeby umożliwić wygodne wzięcie prysznica. Nie jest to hipotetycznie obowiązkowe, ale by mieć pewność, iż gotowy parawan będzie doskonale dopracowany, warto kwestię dopasowania rozmiaru powierzyć profesjonalistom, tym bardziej że montaż zabudowy wymaga pozostawiania pewnej powierzchni w celu zapewnienia funkcjonalności. Pewnym kłopotem jest to, iż na powierzchni szklanej zostają zacieki z wody – warto wówczas nabyć parawan na wannę konserwowany specjalną warstwą, jaka uniemożliwi osadom gromadzenie się oraz zarazem uprości sprzątanie. Parawan nawannowy to eleganckie a także nowatorskie rozwiązanie dla osób ceniących czystość łazienki a także estetyczny wygląd. Możemy dobrać parawan nawannowy prawy bądź lewy w zależności od strony, z której będzie montowany. Parawan składa się z jednego nieruchomego oraz jednego ruchomego modułu, jaki można rozchylić do wewnątrz nad wannę czy na zewnątrz do ściany. Jeśli już pojawi się osad – najlepiej sprzątać parawan nawannowy dobrymi środkami czystości, jakie nie zniszczą nawierzchni. Pytajmy ekspedientów o rozciągliwą listwę, dzięki której skrzydło będzie przylegało do wanny, gdy parawan jest rozłożony. Te drugie są wygodniejsze (łatwiej umyć parawan), a przy tym wyglądają zdecydowanie ładniej a także delikatniej.

Ile razy wzięcie kąpieli w wannie kończyło się zalaniem całej łazienki? Parawan harmonijkowy można montować na każdym rodzaju wanny (montaż jest w zasadzie bezinwazyjny, nie wymaga zakładania szyn), po złożeniu zajmuje mało miejsca oraz zapewnia możliwość zamontowania nad wanną suszarki na pranie.
Stosunkowo najmniej powszechnym rodzajem wśród tego typu asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na materiał, z jakiego parawan jest stworzony, wycierajmy jego nawierzchnię do sucha po każdym użyciu prysznica czy po kąpieli. Należałoby natomiast zdecydować się na parawan na wannę od znanego i cenionego producenta co zapewni nam, że artykuł będzie służył przez długi czas. Na przykład do wanny narożnej parawan musimy zrobić na wymiar u producenta bądź szklarza. Dużo tańsze, jeżeli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw sztucznych. Parawan nawannowy jest dobrym sposobem na to, żeby łazienka wyposażona była zarówno w wannę, jak również natrysk. Bez względu na surowiec, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan przydymiony bądź z nadrukiem – będzie lepiej widoczny oraz przez to nie będziemy w niego się uderzać. Prowadnice parawanów nawannowych przeważnie montuje się na wannie a także ścianach, niektóre spośród nich są umieszczane na wannie, na suficie a także po brzegach – dzięki temu powierzchnię kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeżeli lubimy nowoczesność, poszukujmy ciekawych projektów parawanów bezramowych, jeżeli natomiast planujemy mieć eleganckie wnętrze łazienki, dobre dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Istotne jest też, czy parawan nawannowy posiada warstwę zapobiegającą zanieczyszczeniom a także zaciekom oraz czy można wypiąć drzwi do mycia. Parawany nawannowe harmonijkowe również składają się z jednego lub paru elementów i tak jak rozsuwane pasują do każdego typu wanny. W zależności od wybranego modelu, przesuwne parawany nawannowe potrafią mieć od jednego do nawet sześciu czy siedmiu ramion. Rozłożony parawan winien zostać skonfigurowany tak, aby profile dolne znajdywały się nad rantem wanny, co umożliwi prawidłowe działanie uszczelki. Parawan nawannowy to idealny kompromis, który uszczęśliwi wszystkich domowników oraz pozwoli usatysfakcjonować każdy łazienkowy kaprys.

One thought on “Parawany nawannowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 2 =