Inteligentny dom – innowacje roku 2018!

Budynek powinien być pomieszczeniem unikalnym, zatem warto zainwestować w wygodne rozwiązania. Funkcje jakie niesie za sobą inteligentny domek to przede wszystkim komputeryzacja i mniejsze koszta obsługi całego domku.
Dzięki funkcji przypisywania klawiszy do grup elementów oświetlenia, sterowanie oświetleniem w całym domku jest wiele wygodniejsze. Stawiając na apartament z całą automatyką będziesz mógł zarządzać zasłonami, markizami, oświetleniem, bramą garażową, bądź wjazdową nie ruszając się z miejsca. Korzyścią używania inteligentnego systemu jest możliwość dołączenia w dowolnej chwili nowego urządzenia. Dzięki indywidualnym ustawieniom, taki budynek dopasowuje się do naszego rytmu życia. Pomaga oszczędzać czas a także pieniądze i kontrolować to, co się w nim dzieje podczas naszej absencji. Czujemy się, więc dzięki niemu bezpieczniej i wygodniej. Budząc się w środku nocy wychodzimy na hol. Nasz ruch wyłapuje czujka sygnalizacyjna, jednak system wie, że początek ruchu nastąpił wewnątrz budynku oraz, że był poprzedzony odblokowaniem drzwi w sypialni. System wie i, że z powodu wieczornej godziny, w domu jest ciemność oraz po to aby nas nie oszołomić włączy oświetlenie wyłącznie na 30% mocy. Po wykryciu przez czujkę ruchu w holu na parterze, ogrzewanie nadal zostanie w trybie Noc, ponieważ system jest zsynchronizowany z aktualnym planem dnia i wie, że budzik jest zaprogramowany na określoną godzinę. Wracając do sypialni gasimy całe oświetlenie jednym guzikiem, a system alarmowy po upływie kilku minut wraca do trybu czuwania. Ciężko odpowiedzieć wprost na pytanie, ile kosztuje taki czy inny system, gdyż (nie licząc projektu, jaki zawsze powinien kosztować parę tysięcy złotych, jednak kwota ta może być zwracana po zakupie instalacji) każdy system ma inne motywy, a więc i koszty składowe.

Nie ma chyba nic gorszego, niż ostry dźwięk zegarka wyrywający Cię ze snu. Inteligentny domek obudzi cię w bardziej wyrafinowany sposób i zapewni masę innych praktyczności, o których nie śniłeś!
Jeżeli nie chcesz inwestować w kompleksowy remont balkonu i całą wymianę płytek balkonowych, ich stan jest dobry (są odpowiednio przymocowane, niepopękane, nie przepuszczają wody), a tylko ich estetyka i stary już fason podlegają dyskusji, można wybrać niezwykle popularną i nie drogą wersję odrestaurowania posadzki na balkonie za pomocą sczepianych ze sobą podestów drewnianych. Ich koszt nie jest duży, a z montażem bez trudności poradzimy sobie samodzielnie. Różne możliwości ułożenia drewnianych podestów dadzą szerokie pole do popisu i możliwość wielokrotnej wymiany aranżacji posadzki na balkonie. Po sezonie wystarczy podesty zdjąć z posadzki balkonu (nie są mrozoodporne) i przechować w domku do przyszłej wiosny. Kiedy posadzka na tarasie nie potrzebuje całkowitej wymiany, a uszkodzone są wyłącznie poszczególne płytki, warto poddać naprawy tylko uszkodzone sztuki. Jak to zrobić? Wystarczy dokładnie usunąć okalającą uszkodzony kafel fugę, wtedy za pomocą młotka a także dłuta delikatnie stłuc kafelek i wyciągnąć połamane kawałki. Po oczyszczeniu podłoża spod wyjętej płytki i zabezpieczeniu go zaprawą uszczelniającą, możemy nakleić nową płytkę. Na balkonach, na jakich panuje półcień, temp. jest bardziej równa, a powietrze nie tak wysuszone. Gleba w skrzynkach i donicach dłużej zatrzymuje wilgotność. Roślin nie trzeba tak często podlewać jak na tarasach południowych, niezwykle nasłonecznionych. Planując aranżację balkonu nie sposób zapomnieć o naszym kimacie. Niestety, nie mamy tego szczęścia, by cieszyć się ładną pogodą przez pełen rok. Nawet, gdy Twój balkon jest zadaszony, powinieneś się przygotować na deszcz. Dlatego niezwykle ważne jest, aby swój balkon aranżować dobrym produktami wysokiej jakości. Przy projektowaniu zieleni kieruj się warunkami panującymi na Twoim balkonie, przede wszystkim weź pod uwagę nasłonecznienie. Ważne jest także, czy jest tam wietrznie, czy też nie. To zawęzi wybór roślin, jednak ciągle będzie on spory. Dla ustalenia ładu zawęź go jeszcze bardziej, na przykład do gatunków kwitnących tylko na żółto, biało lub purpurowo, albo do pelargonii, traw lub pnączy. Możesz także niczego nie siać ani nie sadzić, a po prostu wystawić na zewnątrz drzewka cytrusowe, które uprawiasz w domu. Projektów nasuwa się bardzo dużo, jednak moim zdaniem aranżacje balkonu powinno się dobrze przeanalizować.

One thought on “Inteligentny dom – innowacje roku 2018!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + osiemnaście =