Galio, Helio, Mercurio – rodzaje pomp obiegowych

Pompy są jednym z najważniejszych elementów całej instalacji. To właśnie dzięki nim możliwe jest prawidłowe funkcjonowanie każdej instalacji. Pompy CIRCULA zostały szczegółowo zaprojektowane oraz wytworzone przy wykorzystaniu najlepszych materiałów dostępnych na rynku. Takie działania przekładają się na długowieczność pomp oraz oszczędność energii.

Pompy Circula – rodzaje

Wszystkie pompy CIRCULA https://proterm.sklep.pl/pompy-obiegowe-elektroniczne,cp597,pl.html wyposażone zostały w ceramiczne łożyska, które są smarowane i chłodzone wodą oraz ceramiczne czopy wału o zwiększonych powierzchniach roboczych. Bardzo dokładne wyważenie rotorów pomp dodatkowo przyczyniło się do ograniczenia zużycia łożysk, a także przyniosło efekt w postaci ich bezgłośnej pracy.

Takie rozwiązania znacząco wpływają na trwałość produktów oraz duży komfort użytkowania. Spośród pomp CIRCULA wyróżnić można takie pompy jak: Galio, Helio oraz Mercurio. Pompa elektroniczna Galio ma szerokie zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania, klimatyzacyjnych, solarnych i pomp ciepła. Jej dużym atutem jest oszczędność energii elektrycznej nawet do 80% w porównaniu z pompami starego typu.

ogrzewanie

Pompy Circula Helio – zalety

Drugim rodzajem wśród pomp elektronicznych CIRCULA jest pompa Helio. Pompa CICURILA HELIO to proste w obsłudze, ciche i niezawodne urządzenie przeznaczone do cyrkulacji wody w instalacjach centralnego ogrzewania domów jednorodzinnych, instalacjach solarnych, klimatyzacyjnych oraz pompach ciepła. Na panelu sterowania znajduje się pokrętło, którym można ustawić na tryb AUTO lub jeden z 6 biegów, za pomocą, których można dostosować pracę pompy zgodnie z charakterystyką instalacji. Tryb AUTO, który automatyczne dostosowuje ciśnienie i wydajność pompy do zapotrzebowania ze strony instalacji, powoduje sporą oszczędność energii.

Pompa Circula Mercurio

Ostatnia pompą jest pompa Mercurio. Jest to elektroniczna, energooszczędna pompa obiegowa przeznaczona do przetłaczania wody w instalacjach centralnego ogrzewania, grzewczych systemach solarnych, instalacjach klimatyzacyjnych i pomp ciepła. Pompa Mercurio dzięki zaprojektowanej innowacyjnej tulei inspekcyjnej umieszczonej w osi wału, posiada możliwość dodatkowego odpowietrzania i awaryjnego rozruchu wirnika. Ten rodzaj pompy posiada tryb nocny, w którym pompa po dwóch godzinach od chwili włączenia tej funkcji przechodzi w tryb obniżenia wydajności ze zużyciem energii 5-10 W. Po siedmiu godzinach automatycznie wraca do trybu sprzed obniżenia. Funkcja ta wpływa także w dużym stopniu na oszczędność energii.

Wszystkie rodzaje pomp CIRCULA są gwarancją doskonałej pracy oraz wydajności w każdej instalacji. Ich precyzyjne zaprojektowanie oraz wykonanie daje gwarancje bezawaryjnej pracy przez wiele lat.

One thought on “Galio, Helio, Mercurio – rodzaje pomp obiegowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 13 =